Lead roles

PETER PAN: Hannah Punay

·    Mondays 

6:15 – 7:15 Stars: Grade 4 Ballet: Cast A and Cast B 

7:15 – 8:00 Stars: Intermediate Foundation Cast A and Cast B:  

8:00 – 8:45 Mermaid Pointe Cast A and Cast B

  • Tuesday 

4:15 – 5:00 CAST A I Won’t Grow Up: Tuesday Primary Jazz: 

5:00 – 5.20 CAST B: I Won’t Grow Up: Tuesday Pre Primary Jazz. 

7:15 – 8:30. All Lead role characters…See separate schedule attached as it changes weekly as set out on attachment

·    Thursday 

6:30 – 7:00 Hook and Peter Pan Battle with Miss Esther

7:00 – 8:30 Intermediate:  Natives celebrate return of tiger lily: 

  • Fridays

5:00 – 5:30 Classical Academy Level 3:  The Sky Cast A and Cast B: 

5:30 – 6:00 Classical Academy Level 2: The Sky: Cast A and Cast B: 

6:30 – 8:00 Fairies: Classical Academy Level 4 and 5 

  • Saturday 

            12:30 – 1:30  The battle:

 

WENDY: Melanie Zhu & Channelle​

·    Mondays

6:15 – 7:15 Stars: Grade 4 Ballet: Cast A and Cast B 

7:15 – 8:00 Stars: Intermediate Foundation Cast A and Cast B:  

8:00 – 8:45 Mermaid Pointe Cast A and Cast B 

  • Tuesday 

4:15 – 5:00 CAST A: I Won’t Grow Up: Tuesday Primary Jazz: 

      5:00 – 5.20 CAST B: I Won’t Grow Up: Tuesday Pre Primary Jazz. 

7:15 – 8:30 All Lead role characters…See separate schedule attached as it changes weekly as set out on attachment

·    Thursday 7

7:00 - 8:30 Intermediate:  Natives celebrate return of tiger lily: Tigerlily, Peter, Wendy 

  • Fridays 

5:00 – 5:30 Classical Academy Level 3:  The Sky Cast A and Cast B: 

5:30 – 6:00 Classical Academy Level 2: The Sky: Cast A and Cast B: 

6:30 – 8:00 Fairies: Classical Academy Level 4 and 5 (Both Casts) 

  • Saturday 

            12:30 – 1:30  The battle:

 

TINKERBELL: Grace Ivas & Kira Kam

·    Mondays 

6:15 – 6:45 Stars: Grade 4 Ballet: Cast A and Cast B

7:15 - 7:45 Stars: Intermediate Foundation Cast A and Cast B

·    Tuesdays 

7:15 – 8:30 All Lead role characters. See separate schedule attached, it changes weekly as set out on PDF attachment

·    Thursday 

7:00 - 7:45 Intermediate:  Natives celebrate return of tiger lily: 

  • Fridays

4:00 – 5:00 Tinkerbells: Tinkerbell (both casts).

5:00 – 5:30 Classical Academy Level 3:  The Sky Cast A and Cast B: 

5:30 – 6:00 Classical Academy Level 2: The Sky: Cast A and Cast B: Saturday 

  • Saturday 

            12:30 – 1:30 The battle: 

 

Tiger Lily:  Sianna Kong & Mavis Deng

·    Mondays 

6:15 – 7:15 Natives in trees: Grade 5 Ballet (both casts)

8:00 – 8:45 Mermaid Pointe: Intermediate & Senior Ballet (both casts)

  • Tuesdays

7:15 – 8:30. All Lead role characters…See separate schedule attached as it changes weekly as set out on attachment

  • Thursday 

7:00 - 7:45 Intermediate:  Natives celebrate return of tiger lily: 

 

HOOK AND SMEE CAST A: Allyce Yong,  Isabella Zhang

·    Mondays

4:30 - 5:15 Little Pirates Grade 3 Ballet Cast A: Hook and Smee required from Term 4 week 1

7:15 – 8:00 Hook and His pirates : Hook and Smee required (from Term 4 week 2)

  • Tuesdays 

7:15 – 8:30.All Lead role characters….. See separate schedule attached as it changes weekly as set out on attachment

·    Thursday 

4:30 – 5:00 CAST A: Crocodile: Cast A Hook only

6:30 – 7:00 Hook and Peter Pan Battle with Miss Esther

·    Saturday 

·    12:30 – 1:30  The battle: 

 

HOOK AND SMEE: CAST B:  Isbella Panagios, Yuxin Lee

·    Monday 

4:30 - 5:15 Little Pirates Grade 3 Ballet Cast A: From Term 4 week 1. Hook and Smee

7:15 – 7:45 Hook and His pirates :  (From Term 4 week 2) Hook and Smee

·    Tuesday 

4:30 – 5:00 CCrocodile: Cast B Hook only - Isabella Panagios only

6:15 - 7:15 Little Pirates Grade 2 Ballet Cast B: Start Term 4 week 1 Hook and smee

7:15 – 8:30 All Lead role characters….. See separate schedule attached as it changes weekly as set out on attachment

  • Thursday

6:30 – 7:00 Hook and Peter Pan Battle with Miss Esther

·    Saturday 

12:30 – 1:30   The battle: Hook and Smee

 

JOHN & MICHAEL Darling:  CAST A:  Hamish Williamson, Liz Jiang, 

·    Mondays 

6:15 - 6:45 Stars: Grade 4 Ballet: Cast A and Cast B 

6:45 – 7:15 Natives in trees Cast A and Cast B 

7:15 - 7:45 Stars: Intermediate Foundation Cast A and Cast B:  

·    Tuesdays 

4:45– 5:15 CAST A:  I Won’t Grow Up

7:15 – 8:30.All Lead role characters….. See separate schedule attached as it changes weekly as set out on attachment

·    Fridays 

5:00 – 5:30  Classical Academy Level 3:  The Sky Cast A and Cast B: 

5:30 – 6:00 Classical Academy Level 2: The Sky: Cast A and Cast B: 

  • Saturday 

12:30 – 1:30  The battle: (Liz to stay in acro until 1:00)

 

JOHN AND MICHAEL DARLING: CAST B:  Oscar Wong, Anneliese Schultz

·    Mondays 

6:15 - 6:45 Stars: Grade 4 Ballet: Cast A and Cast B 

6:45 – 7:15 Natives in trees Cast A and Cast B 

7:15 - 7:45 Stars: Intermediate Foundation Cast A and Cast B:  

  • Tuesday 

5:00 – 5.20 I Won’t Grow Up: Cast B Tuesday Pre Primary Jazz.  

7:15 – 8:30 All Lead role characters… See separate schedule attached as it changes weekly as set out on attachment

·    Fridays 

5:00 – 5:30 Classical Academy Level 3:  The Sky Cast A and Cast B: 

5:30 – 6:00 Classical Academy Level 2: The Sky: Cast A and Cast B: 

  • Saturdays

12:30 – 1:30 The Battle: 

 

LOST BOYS CAST A

·    Mondays 

6:45 – 7:15 Natives in trees: Grade 5 Ballet: Lost boys, John, Michael, Tiger Lily  (both casts).  

·    Tuesday 

4:45 – 5:15 CAST A:  I Won’t Grow Up: Tuesday Primary Jazz: 

·     7:15 – 8:30 All Lead role characters….. See separate schedule attached as it changes weekly as set out on attachment

·    Saturday 

1:00 – 1:30 The Battle: 

 

LOST BOYS CAST B

·    Mondays 

6:45 – 7:15 Natives in trees: Grade 5 Ballet (Both casts)

·    Tuesday 

5:00 – 5.20 CAST B: I Won’t Grow Up: 

7:15 – 8:30. All Lead role characters….. See separate schedule attached as it changes weekly as set out on attachment

·    Saturday

  • 12:30 – 1:30  The Battle: (note students in the 12:30 - 1:30 acro class should join battle scene at 1pm)